I zvířata trpí

                
Lidé, kteří se rozhodnou pořídit si psa, si často neuvědomují, kolik starostí a sebeobětováním jim tento skutek přinese. Vidí jen tu pozitivní stranu, tedy že budou mít po boku věrného přítele na procházky, mazlení a společné hrání a dovádění. Ovšem málokdo si v daný okamžik uvědomuje, že dříve či později přijde den, kdy se bude muset se svým mazlíčkem navždy rozloučit.

Nechtěla se se svým mazlíčkem rozloučit
Majitelé psů tato zvířata ve většině případů považují za plnohodnotného člena rodiny. Někteří si udržují určitý odstup tím, že svým mazlíčkům nedovolují společné spaní či je vůbec do domu nepouštějí, jiní naopak s pejsky spí, jedí u jednoho stolu a berou je i na dovolené. Čím déle zvíře žije po boku svých pánů, tím více jim přirůstají k srdci. Proto je velmi těžké, když nastanou jejich poslední chvíle na tomto světě. A jak uvádí i web PositiveVibration, mnoho lidí po smrti jejich mazlíčka truchlí stejně, jakoby zemřel jejich příbuzný či blízký člověk.

Žena, která byla nucena rozloučit se se svým věrným pejskem, se rozhodla světu ukázat, jak těžké to pro milujícího zvířecího majitele je. Patnáct let měla po boku Pocota, svého úžasného zvířecího kamaráda, který se za ty dlouhé roky stal plnohodnotným členem její rodiny. Bohužel mu ale staří přinášelo stále větší bolesti a zdravotní komplikace, a tak jí veterinář doporučil eutanázii, která by pejskovi ulevila od jeho trápení.Majitelka se svého mazlíčka nechtěla vzdát, nemohla se smířit s tím, že už se nebude vedle něj probouzet, chodit s ním na procházky, a skončí tak i jejich společné mazlení. Nakonec ale usoudila, že eutanázie bude tím nejlepším řešením. Rozhodla se ale jejich poslední rozloučení natočit, aby světu ukázala, jak těžká tahle chvíle je. Video bylo poté sdíleno na Facebooku, kde dojalo miliony lidí.

V komentářích pod příspěvkem vyjadřovali internetoví uživatelé upřímnou soustrast, sdíleli své vlastní zkušenosti a soucítili se zničenou ženou. Smutná majitelka svého pejska hladí, šeptá mu láskyplná slova a velmi pláče. Díky ní si možná mnoho lidí uvědomí, jak těžké je takové loučení. A zvířata to cítí naprosto stejně. Na Dámském Deníku jsme již zveřejňovali video, které zachycuje poslední rozloučení umírající ženy a jejího papouška.

 

Zdroj: damskydenik.cz/